در کشور ما ایران در زمینه کانفیگ و مدیریت سرورهای ویندوز دوره ها و کتاب ها و مدارک زیادی است که افراد میتواند با پیگیری آنها به تخصص و تجربه خوبی برسند اما متاسفانه در زمینه لینوکس هم منابع محدود هست و هم دوره های آموزشی کم و غیر استاندارد میباشد.

1x1.trans آموزش کانفیگ سرور

1- اگر میخواهید در دنیای سرور و مدیریت و کانفیگ سرور وارد شوید باید در ابتدا تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. اگر تسلط کافی به زبان ندارید پیشنهادم یکنیم در این حیطه وارد نشوید چون تمامی مقالات و آموزش های بروز و حرفه ای در این مورد به زبان انگلیسی منتشر میشود اگر آشنایی کافی نداشته باشید علم شما بروزر نخواهد شد و همیشه محتاج بقیه خواهید بود و برای حل مشکلات نیز به مشکل برخواهید خورد.

2-  هیچگاه خود را دستکم نگیرید و بدانید کسانی که در این زمینه حرفه ای هستند همگی از جایی مثل شما شروع کردند و گذر زمان و تجربه و تمرین و تلاش آنها را به اینجا رسانده است.

3- به مقالات و سایت های فارسی اکتفاء نکنید . اکثر مقالاتی که در سایت های فارسی هستند ناقص هستند و نسخه برگردان انگلیسی هستند و معمولا کامل جدا از بروزر نبودن قدیمی هستند و ترجمه کاملی نیز ندارند.

4- برای شروع یک سرور مجازی تهیه کنید یا اقدام به نصب سیستم عامل روی سرور خود کنید. برای اینکار میتوانید از برنامه هایی مانند Vmware Work Station استفاده نمایید که قابلیت نصب چند سیستم عامل را روی کامپیوتر شما میسر میکنند.

5- سعی کنید بدنبال جواب به سوالاتی باشید که در ذهن خود دارید و هیچ سوالی را بی جواب نگذارید و سر سری از پاسخ به سوالات نگذرید گاهی برخی موارد ساده بسیار در کار کمک خواهد کرد و کارگشا خواهد بود.

6- خیلی از موارد در بحث کانفیگ سرور وجود دارد که نمیتوانید تا زمانی که درگیر آن نشده اید و برای شما اتفاق نیوفتاده است آنها را بشناسید . مواردی مانند : رفع اشکال mysql – رفع اشکال apache – مشکل در kernel – و.. پس حتی بهترین کتاب ها را هم بخوانید و بهترین دوره ها را هم بگذرانید تا با این مشکلات بر نخورید تجربه کافی را نخواهید داشت. یک مدیر سرور حرفه ای کسی است که سالها در این زمینه فعالیت دارد و با مشکلات رایج برخورد داشته است و به محض بروز مشکل راه حل را میداند نه اینکه تازه برای جستجو و پیدا کردن راه حل اقدام کند.

7- اگر علاقمند به یادگیری کانفیگ سرورهای لینوکس هستند دوره های LPI را میتوانید بگذرانید . در تهران و اصفهان شرکت هایی هستند که این دوره ها را برگزار میکنند و مدرک رسمی Linux Professional Institute کانادا را نیز دریافت خواهید کرد که بسیار معتبر است و در کشورهای مختلف نیز کاربرد دارد.

8- به هیچ شخص یا فرد یا موسسه ای که ادعای این را داشته باشد که آموزش کامل کانفیگ سرور به شما میدهد اعتماد نکنید هیچ شخصی در این زمینه کامل و جامغ نیست و تمام علم خود را به شما منتقل نخواهد کرد پس دنبال دوره های استاندارد و منابع خارجی باشید تا پیشرفت کنید.

9- سعی کنید کار با سیستم عامل های مختلف را تجربه کنید و فقط به یک سیستم عامل اکتفا نکنید. اگر در زمینه لینوکس میخواهید فعالیت کنید : ubuntu – fedora – redhat – centos – debian و.. همگی مجیط ها و امکانات جالبی دارند که میتوانید کار کنید و تجربه کسب کنید.

در آخر باز هم تاکید ما این است که حتما روی بحث آشنایی به زبان انگلیسی خود کار کنید و گول افراد سود جو را مبنی بر خرید بسته های آموزش کامل کانفیگ سرور و دوره آموزشی کانفیگ سرور و.. را نخورید و به مقالات خارجی و منابع بروز متکی باشد که هیچگاه در کار و مشکلات محتاج دیگران نشوید.

1x1.trans آموزش کانفیگ سرور